A téli szürkeség, a hosszú éjszakák és rövid nappalok után végre érkezik a tavasz, napsütéssel,…
Létezik 12 biokémiai ásványi só, amely a szervezetünk alapvető életfunkcióit szabályozza.Minden sónak más-más szervben van funkcionális szerepe és jelentősége. Ezen sók hiányállapota vagy nem megfelelő eloszlása szervi funkciók csökkenéséhez és különböző tünetek és elváltozások megjelenéséhez vezethet. Ilyenkor a biológiai törvények szerint lejátszódó különprogramok (betegségek) tünetei erősebbek, nehezebben elviselhetőek. A biokémiai sók célzott pótlásával lényeges javulást érhetünk el a helyreállítási szakaszban, anélkül, hogy elnyomnánk a szervezet gyógyító, helyreállító funkcióit.
Dr. Wilheim Schüssler 1873-ban hozta először nyilvánosságra azt a rendszert, melyet biokémiai, szövettani ismeretekre alapozva, 12 anorganikus sóból állított össze. Megfigyelései, gyakorlati tapasztalatai, és a kor biokémiai kutatásai, arra világítottak rá, hogy az elváltozások, tünetek hátterében az anorganikus sók hiánya vagy felborult egyensúlya is szerepet játszik. Schüssler doktor egyik cikkében ezt írta: „A szervek felépülése és életképessége az anorganikus összetevők szükséges mennyiségét feltételezi.” valamint „ Terápiás eljárásom olyan élettani-biokémiai folyamatok befolyásolásán alapul, melyek az emberi szervezetben maguk is végbemennek.”
Tizenkét olyan funkcionális ásványi só került ebbe a rendszerbe, amely minden sejtben megtalálható, de eloszlásuk és arányuk változó.
Nr.1.Calcium Fluoratum
Nr.2.Calcium Phosphoricum
Nr.3.Ferrum Phosphoricum
Nr.4.Kalium Chloratum
Nr.5.Kalium Phosphoricum
Nr.6. Kalium Sulfuricum
Nr.7.Magnesium Phosphoricum
Nr.8.Natrium Chloratum
Nr.9.Natrium Phosphoricum
Nr.10.Natrium Sulfuricum
Nr.11.Silicea
Nr.12.Calcium Sulfuricum
Schüssler doktor kutatásai és vizsgálatai alapján létrejött egy arcdiagnosztikai rendszer is, amelynek segítségével az arcon megjelenő jegyek és elváltozások alapján pontosítani lehet, hogy mely funkcionális sóra van szüksége a szervezetünknek.