A gyermekkor szokásos velejárói a különböző tünetek, megbetegedések. A szülők minden szándéka és óvintézkedése ellenére is megjelennek elváltozások. Ezen a képzésen a gyermekkorban megjelenő tünetek, elváltozások kiváltó okait a biológiai természettörvények alapján értelmezzük. A résztvevők az alábbi kérdésekre kapnak választ:
- Mit tehetnek a szülők, hogy a gyermekük a lehető legkevesebb elváltozást elszenvedve nőjön fel?
- Valóban a közösség, a mikroorganizmusok felelősek a gyermekkori betegségek tömeges megjelenéséért?
- Milyen tényezők vezetnek a gyermekkorban megjelelő viselkedési zavarok, mentális elváltozások, tanulási nehézségek kialakulásához?
- Valóban meg lehet védeni a gyermekeinket a betegségektől az oltások beadásával?
Ezen a tanfolyamon részletesen megismerjük a leggyakoribb gyermekkorban megjelenő tünetek, elváltozások kialakulásának okát, valamint azokat a természetes lehetőségeket, amellyel segíteni lehet a gyógyulás, helyreállítás folyamatát a tünetek elnyomása nélkül.
Tematika:
A fogantatás előtti időszak, a várandóság, a szülés folyamatának jelentősége a születendő gyermek egészsége szempontjából.
Klasszikus „gyermekbetegségek”: mumpsz, kanyaró, rubeola, bárányhimlő.
Gyakori elváltozások: lázzal, gyulladással járó helyreállítási szakaszok: torok-arcüreg- fülgyulladás, emésztőtraktust érintő folyamatok: hányás, hasmenés, székrekedés. Allergia, autizmus, ekcéma, figyelemzavarok hiperaktivítás, tanulási nehézségek. Oltások, oltási károsodások.
Biologikus elsősegély gyerekkorban, mi legyen a házipatikában.